Strato-tarkkuustasohiomalaikka D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korkeatehoiset tasohiomalaikat, joissa on erittäin huokoinen sidejärjestelmä lämpökuormituksen pienentämiseksi ja teroitus timantin kulumisen minimoimiseksi.
Erikoiskäsitelty jalokorundi seostamattomien ja niukkaseosteisten, karkaisemattomien teräslaatujen työstöön.
Muoto 5, jossa on yhdellä puolella upotus.
- Yleiskäyttöinen heilurihiontamenetelmässä, mikä vähentää olennaisesti laikanvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Soveltuu kaikkiin yleisesti käytössä oleviin hiontakoneisiin muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksessa, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla on välttämätön; huolehdi erityisen hyvin riittävästä jäähdytysvoitelusta pitkälastuavilla materiaaleilla.
Käyttötiedot
Karkea hiontaan (karkeatyöstöön).
Huomautus
Profiilitasohiomalaikat pyynnöstä.
Spesifikaatio
F13A46HH11PV
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 5 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 350 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 50 mm |
| Reikä-⌀ h | 127 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 350×50×127 |
| Uran syvyys f 1 | 10 mm |
| Uran halkaisija p | 200 mm |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590560 |
|---|---|
| EAN | 9003176652975 |