Strato-tarkkuustasohiontalaikka D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tasohiontalaikat, joissa on korkea suorituskyky ja erittäin huokoinen sidosjärjestelmä vähentämään lämpökuormitusta ja minimoimaan teroitustimantin kulumista.
Erikoiskäsitelty jalokorundi seostamattomien ja niukkaseosteisten, karkaistumattomien teräslaatujen työstöön.
- Yleiskäyttöinen heilurihiontamenetelmässä, mikä vähentää merkittävästi laikanvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Voidaan käyttää kaikissa yleisesti käytetyissä hiontakoneissa muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksessa, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla vaaditaan, varmista erityisen huolellisesti hyvä jäähdytysvoitelu pitkälastuisia materiaaleja työstettäessä.
Käyttötiedot
Karkeahiontaan (karkea työstö).
Huomautus
Profiilitasohiontalaikat pyynnöstä.
Spesifikaatio
F13A46HH11PV
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 1 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 300 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 50 mm |
| Reikä-⌀ h | 76.2 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 300×50×76,2 |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590410 |
|---|---|
| EAN | 9003176652678 |