Hiomakivi P×L×K (mm) EK600 Ek600
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Karhennus- ja/tai hiomakiviä eri mitoissa, homogeeninen rakenne.
Jalokorundi-hiomakivi, keraaminen sidos (vakiokäyttö).
Käyttötiedot
- Timantti- ja boorinitridihiomalaikkojen teroitus (raeen ulostulon palautus) oikaisun jälkeen tai hiontaprosessin aikana. Sideainetta poistetaan, ja timantti-/boorinitridihioma-aine saa jälleen hyvän aineenpoistokyvyn
- Käyttö käsin tai paikallaan hiomakoneissa sisäänsyöttämällä.
- Märkähiontaa suositellaan.
Huomautus
Säilytä hiomakivet mahdollisuuksien mukaan märkinä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomakivi |
|---|---|
| Pituus | 100 mm |
| Leveys | 25 mm |
| Korkeus | 13 mm |
| Spesifikaatio | A600V |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Hioma-aine | Jalokorundi |
| Hiomalaikoille, joiden raekoko | < 46 µm |
| Raekoko | 600 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G599800EK600 |
|---|---|
| EAN | 9003170335317 |