SECUR LAB -laboratoriokatkaisulaikka D×T×H (mm) 60 60
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
SECUR LAB -tehokkaat laboratoriokatkaisulaikat vahvistamattomasta, fenolihartsisidonnaisesta korundista valettujen teräslaatujen, kaikkien jauheterästen sekä kaikkien rautapitoisten metallien katkaisuun eri kovuusasteissa.
Käyttötiedot
- Metallurgisten näytemateriaalien laboratoriokatkaisu kiinteissä katkaisuhiontakoneissa.
- Vain märkäkatkaisu/-hionta, jäähdytysvoitelu vaaditaan.
- Kehänopeus 30 enint. 50 m/s.
- Liian suuri puristuspaine johtaa vinoon katkaisuun.
- Rakenne
Keskikovaa katkaisulaikkaa materiaalikovuudelle noin 2062 HRC (250700 HV) asti.
Spesifikaatio: A80-BM.
Malli
SECUR LAB -tehokkaat laboratoriokatkaisulaikat vahvistamattomana, fenolihartsisidottuna korundiversiona valettujen teräslaatujen, kaikenlaisten jauheterästen sekä kaikkien rautapitoisten metallien katkaisuun eri kovuusasteissa.
Käyttötiedot
- Metallurgisten näytemateriaalien laboratoriokatkaisu kiinteissä katkaisuhiontakoneissa.
- Vain märkäkatkaisu/-hionta, jäähdytysvoitelu vaaditaan.
- Kehänopeus 30–maks. 50 m/s.
- Liian suuri puristuspaine johtaa vinoon katkaisuun.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Levyn ⌀ d | 350 mm |
|---|---|
| Hiontamenetelmä | Katkaisu |
| Laikan leveys d | 2,5 mm |
| Reikä-⌀ h | 32 mm |
| Muoto | 41N |
| Hioma-aine | Korundi, kuituvahvistamaton fenolihartsisidonnainen |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Optimoitu materiaaleille | Teräs; INOX |
| Kone | Kiinteät katkaisukoneet |
| Tuotetyyppi | katkaisulaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 350×2,5×32 |
| Spesifikaatio | A80-BM |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G59874060 |
|---|---|
| EAN | 9003171673340 |